Zadzwoń do nas: +48 795 125 795|kontakt@sanotint.pl

SANOTINT SENSITIVE NR 74

Opinia dotyczy ultra delikatnej farby Sanotint Sensitive nr 74.

Po pierwsze nazwałabym ją kosmetykiem pielęgnującym włosy o właściwościach koloryzujących. To istne sanatorium dla włosów. Dlaczego? Ponieważ na pierwszy plan wysuwają się właściwości pielęgnacyjne kosmetyku. Włosy, w porównaniu do farbowania zwykłą farbą, są zdecydowanie w lepszej kondycji: miękkie, nawilżone, odżywione, grubsze, silniejsze, bardziej obfite, lepiej i łatwiej się rozczesują. Przy samym procesie malowania i mycia zdecydowanie mniej włosów wypada. Mam wrażenie, że to jakaś lecznicza i regenerująca formuła, krem, maseczka regenerująca, balsam przywracający natychmiastowo zdrowszy wygląd włosów jednocześnie nadając im kolor i blask. Zdecydowanym walorem jest zapach, niedrażniący, a wręcz przyjemny, przywołujący na myśl pewnego rodzaju aromatyczne SPA dla włosów… SPA, które chce się powtórzyć…

Dlatego dopiero na drugim planie umieściłabym właściwości koloryzujące. A w tej kwestii muszę przyznać, że koloryzacja nie zachwyciła mnie, głównie dlatego, że kolor chwycił troszkę za słabo na odroście. Co prawda wystarczająco, żeby ukryć odrosty, ale przy bliższej obserwacji włosów widoczna jest różnica koloru na odroście i na pozostałej długości włosa. Być może powinnam sięgnąć po ciemniejszy kolor. I tu kolejny ważny plus – świetna kondycja włosów zaraz po koloryzacji wręcz zachęca do ponownego procesu farbowania. W przypadku zwykłej farby, przy niewłaściwym doborze koloru (np. za jasny) i potrzebie nałożenia kolejnej farby trzeba odczekać aż włos się nieco zregeneruje lub liczyć się z mocnym osłabieniem włosów.

Z technicznego i estetycznego punktu widzenia farba ma kilka minusów. Na początek zwróciłam uwagę na aspekt niewygody i braku poczucia luksusu. Najsłabszym punktem jest brak możliwości przelania dwóch mikstur dla szybkiego wymieszania w jednej buteleczce i prostej aplikacji z buteleczki wprost na włosy. Konieczne jest zorganizowanie dodatkowych akcesoriów jak miseczka i szczoteczka/pędzel do aplikacji co może utrudniać koloryzację w podróży, w hotelu, sanatorium, szpitalu… Wyciskanie farby z twardej tubki może być niewygodne szczególnie przy długich paznokciach. Rękawiczki zbyt obszerne na kobiece dłonie, zsuwają się, niewygodne i wygląd jest nie elegancki. Takie arcydzieło do pielęgnacji włosów zasługuje po prostu na wygodniejszą i bardziej elegancką oprawę. Plusem jest natomiast bogata i gęsta konsystencja kremu: przy nakładaniu nie rozchlapuje się i nie spływa.

Fajnie, że w zestawie jest załączony balsam. Ale jest to balsam bez spłukiwania o bardzo lekkiej nieobciążającej formule, co daje jednak lekkie poczucie braku komfortu. Dlatego pojawia się uczucie potrzeby włączenia dodatkowego balsamu do włosów.

Dodatkowo miałam okazję przetestować kilka innych produktów z tegoż wspaniałego rytuału pielęgnacji włosów. Olejek oczyszczający włosy, przygotował moje włosy do lepszego przyjęcia farby, szczególnie zadbał o bardzo ciemne końcówki włosów, które nieco rozjaśnił bez uszczerbku na ich kondycji. Szampon Colourcare bardzo przyjemny w zapachu dodaje włosom dodatkowego blasku. Balsam Colourcare do włosów z opcją spłukiwania oprócz przyjemnego zapachu zachwyca też aksamitną konsystencją i właściwościami wygładzającymi włosy, ułatwiającymi rozczesywanie.

Pozdrawiam,
Basia
nowa wielbicielka rytuału pielęgnacji włosów z Sanotint!

Pani Basiu, bardzo, bardzo dziękujemy! Cieszymy się, że profesjonalistka, która przyczyniła się do rozwoju jednej z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych marek francuskich kosmetyków też polubiła Sanotint, więcej – stała się jego wielbicielką! Oczywiście, wszystkie sugestie opisane przez Panią z radością przekażemy producentowi przy najbliższym spotkaniu. W temacie koloru, który „chwycił troszkę za słaba na odroście”, prosimy o kontakt z naszymi specjalistkami, które rozwiążą problem i wyjaśnią jak koloryzować ze 100% zadowoleniem.

Kluczowe znaczenie balsamu – jego użycie i dokładne wmasowanie we włosy zaczynając od skóry głowy do końcówek włosów jest niezwykle istotne dla długotrwałego zadowolenia i doskonałego efektu koloryzacji. Zadaniem preparatu jest odżywienie, domknięcie łuski włosa i zabezpieczenie koloru. Prosimy o dokładne nałożenie i pozostawienie na włosach po koloryzacji – WARTO!

Zespół Sanotint